Šnekové dopravníky

sdsd

Třídicí šneky s progresí. Technická zařízení pro zpracování bobulí a zeleniny.

Schnecken für Trogförderer aus Kunststoff
Stabilní a progresivní: Tyto 2 m dlouhé šneky s progresivním chodem třídí nařezanou zeleninu pro zařízení na zpracování potravin.

Třídění a jednocení kusových potravin se děje z velké části pomocí šnekových dopravníků.

V délkách až do 14 metrů vyrábíme takovéto  třídící šneky s progresivním průběhem chodu a průměru jádra na našich speciálních frézkách. Pro vyztužení těchto dlouhých dílů jsou třídicí šneky nasazeny na nosnou ocelovou hřídel.

Korýtkové šneky z plastu.

Šroubové šneky z plastu mají oproti takovým, které byly vytvořeny z plechu nebo pásové oceli  a na dutý hřídel navařeny, nezanedbatelné výhody:

 • Šneky z plastu nemají ani ostré ani tvrdé hrany. To chrání choulostivé potraviny.
 • Šneky z plastu jsou odolné vůči otěru. To je výhoda především na čele přepážky. Šnek může být veden těsně u korýtka a je zamezeno drcení dopravovaného zboží.
 • Šneky z plastu mají velkou tlumící schopnost. To vede ke vzniku minimálních vibrací a hluku v korýtku šneku.
 • Šneky z plastu  jsou frézovány z jednoho kusu. Nemají žádné svařované spoje, ve kterých se mohou usadit choroboplodné zárodky a bakterie. Zaoblení jsou příznivá pro čištění znečištěných koutů.
 • Šneky z plastu nepodléhají korozi.
 • Šneky z plastu jsou výhodné pro výrobu z hlediska nákladů. Navíc malá vlastní hmotnost pomáhá spořit náklady při návrhu ložiska a pohonu v dopravníku. 

Dálkové ovládání v dopravní technice

Fernsteuerungen für Hebezeuge

Skryté vylamovací otvory poskytnou plné využití. Přizpůsobitelný ruční kryt pro stavebnicově sestavené skupinové přístroje. Realizováno s méně lisovacími nástroji.

Řídicí jednotky na radiovém základu jsou v průmyslu stále oblíbené. Tomuto úspěchu vděčí funkční spolehlivost redundantní radiové cesty a moderní generace akumulátorů. Využití je řešeno v EN ISO 13849-1. Ovládají zařízení, přístroje, zvedací zařízení a signální jednotky. Moderní radiové vysílače jsou přímo programovatelné. To je činí univerzálními. V závislosti na ovládacích přístrojích a na splnění funkčnosti bude zapotřebí mnoha rozdílných řídicích přístrojů na ovládacím stanovišti.

Tato zde nově vyvinutá skupina přístrojů řídí jeřáby a zvedací zařízení. Má minimálně 6 tlačítek. Dle přání může být ruční ovládání vybaveno duplicitním počtem tlačítek.

Doposud užívá zákazník standardní kryt pro 12 tlačítek. Volná místa byla uzavřena záslepkami. Takový ruční vysílač dává uživatelili pocit neplnohodnotně vybaveného a jen s omezenou kontrolou a možností ovládání.

Dálková radiová ovládání vznikla ve třech velikostech. Nepoužitá místa jsou skryta vylamovacími otvory. Ergonomický průmyslový výtvarný návrh je vyznamenán cenou. Termoplastické vypěnění (TSG) poskytlo tvůrcí volnost.

Třecí rolny

Poskytne více přilnavosti, bez vulkanizace! Termoplastické elastomery jsou pokrokové, cenově výhodné  a rychlé.

Hnací válce  a hnací kola v automatizační technice dopravují různé zboží. Také v logistice jsou dopravníkové dráhy s poháněnými třecími rolnami široce rozšířeny.

Vyrábíme třecí válce připravené k montáži ve 2-komponentním vstřikování a kombinujeme termoplastický elastomer (TPE) s částečně krystalickým polyamidem (PA). Tak využijí naše hnací válce výhod obou plastů:

 • Bandáž z TPE. Bandáže válců přednostně vyrábíme z termoplastického elastomeru na polyuretanovém základu. Pozoruhodná přilnavost termoplastického polyuretanu (TPE-U) optimalizuje přenos sil z válce na přepravované zboží. Trvale, neboť termoplastický polyuretan nekřehne ani po letech. Při výrobě nastavíme konstantně stupeň tvrdosti mezi 60 a 95° Shore, přesně, jak je pro hnací výkon válce optimální. Další výraznou vlastností TPE-U je jeho vysoká odolnost vůči otěru.
 • Tělo válce z polyamidu. Maximálně zatížený polyamid (PA) propůjčuje válci svou nosnost. Polyamid je houževnatý, hnací válec je vyzbrojen proti úderům a rázům. Kromě toho se nechá polyamid vyztužit sklem nebo karbonem. Extrémně houževnaté nastavení zvyšuje již tak vysokou rázovou pevnost polyamidu (např. PA 6 GF30 HI).

Promyšleným žlábkováním a optimální přilnavostí obou materiálů vytvoříme materiálové spojení pro trvalé zatížení.

Nosiče obrobků

Werkstückträger

Nejlépe polohovaný, protože robot musí díl pevně uchopit. Precizní nosiče obrobků pro automatickou výrobu.

Moderní automatizační technika nachází v průmyslové výrobě stále nové využití, snižují se pořizovací náklady na manipulační přístroje a roboty nezadržitelně nastupují. Vzhledem k trendu snižování nákladů výrobních postupů jsme vyvinuli nové výrobní metody, chytré, funkčně integrované nosiče obrobků z plastů.

Nabízíme Vám na míru zhotovené nosiče obrobků také v malých sériích.

Výhody. Monoliticky z plastu vyrobené nosiče mají následující výhody oproti taženým anebo svařovaným materiálům:

 • mechanicky zatížitelné
 • proti opotřebení a rázu vzdorné
 • precizní a vhodné pro výrobu pro jisté polohování s vysokým počtem opakování v automatickém řízení
 • zvláště vysoké schopnosti zpětného vrácení
 • samomazné
 • odolné korozi
 • bezhlučné
 • bezúdržbové
 • optimální funkce nouzového doběhu

Materiály pro nosiče obrobků. Vždy podle způsobu použití, rozměrových tolerancí a zatížení zpracováváme plasty nezesílené anebo zesílené skleněnými kuličkami, skleněnými vlákny nebo uhlíkovými vlákny. Při požadavcích na vysokou teplotu okolí požadujeme speciální materiály, jako např. PEEK. Nebo se použijí elektricky vodivé materiály proti statickému náboji.

Výroba nosičů obrobků. Vyrábíme nosiče obrobků formou výlisků, termoplastickým vypěňováním (TSG), termoformy nebo třískovým obráběním z vlastních polotovarů. Tvar, počet kusů, velikost, materiál a požadovaný profil ovlivňují použitý materiál a výrobní proces.

Volné tvarování nosiče obrobků. Realizujte s námi progresivní koncept výrobního zařízení pro Váš podnikový provoz. Protože disponujeme všemi důležitými a inovativními výrobními postupy pro výrobu nosičů obrobků z technických plastů. To nás činí velmi flexibilními při zajišťování všech Vašich požadavků:

 • Integrace ve  vnitřní logistice podniku. Montážní prvky se nemusí během výroby překládat do různých zásobníků.
 • Pohyblivost na všech linkách (pásové linky, řetězové dopravníky, vodicí kladky, ap.).
 • Indexování ze všech stran, jedno zda shora, zdola nebo z boku.
 • Výborná přístupnost, také zespodu, umožňuje zdvihání, výstup nebo uchopení.
 • Identifikace s čárovými kódy, kartami, TAGs a jinými nosiči kódů.
 • Induktivní, telemetrické nebo mechanické indexování ze všech 6 stran.
 • 180° bezpečně proti pootočení pro správnou polohu nosiče obrobků.
 • Ergonomická držadla, zdvihové šachty a U-vedení pomáhají při ovládaní nosičů obrobků.

Ochranná pouzdra pro důležitá ocelová lana

Seilschutz für Seilbahnen aus Gusspolyamid

Ocelová lana bezpečně upevněná do země. Rázově houževnatý litý polyamid chrání před poškozením jednotlivá lanka.

Moderní nosné lanové dráhy patří k nejbezpečnějším lanovým prostředkům pro zboží a osoby. Vedle pohyblivého tažného lana jsou upevněny celé svazky ocelových lan s různými funkcemi mezi stanicemi v údolí a na vrcholu kopce podél lanové trati visuté lanové dráhy. Je to např. nosné lano, kabel pro přenos dat a lano chránící před bleskem.

Ochrana lana z polyamidu. Statická ocelová lana jsou v zemi pevně ukotvena. Přesně na tento přechodový bod jsou učiněna preventivní opatření pro bezpečnost. Jednotlivé prameny lana jsou chráněny před možným poškozením střihem. Masivní, z plného bloku vypracované pouzdro držáku oplášťuje přechodový bod a přispívá k bezpečnosti horské lanové dráhy. Každé pouzdro držáku je kusová výroba. Ve statice stavební konstrukce musí být zohledněno stanovení úhlu, průměr lana a konstrukce ukotvení v zemi.

Lanový buben

Seiltrommel für Punktzug in der Bühnentechnik
Schwere Seiltrommel für elektrische Punkt- oder Prospektzüge in der Bühnentechnik

Velká zpěvohra! V hlavní roli, hodný povšimnutí lanový buben z litého polyamidu.

Kulisy, pozadí a rekvizity jsou spouštěny ze shora na scénu a vytahovány. Velká jeviště mají pro tyto účely instalovány plošné lanovody s bubnovým lanovým zásobníkem ve strojním zařízení. Jakékoliv množství lana je využito.

Buben z litého polyamidu 6 (PA 6 G210) o průměru 1750 mm vede až 500 m lana, které vystupuje z bubnového navijáku až do deseti provazů. Uvnitř polyamidového bubnu je místo pro vsunutý motor s převodem. Spořit místem nad tesařskou podlahou, na které leží pojízdná podlaha, je důležité. Pak mohou tažné navijáky stát těsně v řadě.

Polyamid zde má svoje velké opodstatnění. Je jedinečný jako materiál pro velké technické díly. Je příznivý pro odlévání a tím jsou vytvářena bez omezení tělesa odléváním. Je vhodný pro obrábění pro svoji stabilitu a trvanlivost břitu. Je nenáročný a nepotřebuje kvůli svému vysokému nouzovému chodu žádné mazání. Je to šetrný partner pro obrábění vzhledem ke svému příznivému pnutí. Součástky z polyamidu jsou pro minimální měrnou hmotnost lehké. Jsou všestranně využitelné.