Řezání plastů vodním paprskem

Ostrá voda řeže plast. Velmi přesné řezání vodním paprskem nejnovější generace.

Vysoký tlak protlačuje vodu tryskou, voda získává na tryskací síle. Vodní paprsek se stává ostrým řezným nástrojem. Nejnovější CNC-řízení, komplexní mechanika a stabilní konstrukce stroje označuje naše zařízení vodního paprsku jako výkonný obráběcí stroj.

Z desky vyřezáváme tvarově přesně dvourozměrně. Třetí rozměr dodává síla materiálu. Mimo dvouosé řízení pro tvar má vaše zařízení ve dvou osách řízenou Tilt-A-Jet-výkyvnou hlavu, jako výkyvné vybavení pro kuželový paprsek. Tak stojí jeho plášť stále kolmo k místu řezu. U síly desek do 25 mm dosahujeme přesnosti od ± 0,2 mm, do 50 mm od ± 0,3 mm. Možno je řezat vodním paprskem desky síly až 170 mm.

Studený způsob dělení. Řezání vodním paprskem je studená metoda dělení. Rozhodující plusový bod technologie řezání vodou pro dělení plastů.

Abrazivní řezání vodním paprskem. Převážně využíváme abrazivní řezání vodním paprskem, při kterém přidávané brusivo podporuje proces dělení. Vznikne plocha, která působí jako tryskaná pískem, není zapotřebí další dokončující operace.

Produktivní a flexibilní. Naše stroje pro řezání vodním paprskem vyrábí široké spektrum dílů. Od jednoduchého frézovaného polotovaru pro strojní součásti až po komplexní díly.

Obrábění vodním paprskem.
Výhody obrábění vodním paprskem.
Efektivní obrábění těžko obrobitelných materiálů.
Přípravné práce na polotovaru odpadají. Stroj pro řezání vodním paprskem zpracuje kompletní formát desky.
Žádné opotřebení nástrojů, zvláště u materiálu plněných sklem.
Vysoká reprodukovatelnost výrobní kvality díky velmi dobré regulovatelnosti vodního paprsku.
3

krát rychlejší jako zvuk je vodatedy zrychluje na 1000 ms . Tak precizně vystřihuje plast.

Paul Neudank
pracovník obrábění, Großmaischeid