Spritzgusswerkzeug für Rohrbogen

Technologie propojená spolehlivým řemeslem. Naše nástrojárna.

Precizní výlisky od mikrodílů až ke 4 m² velkým výliskům. Naše nástrojárna přesvědčuje svým spektrem.

Guido Bienewald
Mistr nástrojárny, Großmaischeid

Pro nové výlisky se musí nejprve vyrobit nástroj. Naše nástrojárny máme ve dvou výrobních závodech, vybavených 25 vysoce moderními CNC stroji a 50 zkušenými a motivovanými zaměstnanci. Vyrobíme v průměru 250 nástrojů za rok. To znamená, že každý pracovní den je dokončen jeden nástroj.

Podklady pro výrobu nástrojů předávají zákazníci v podobě výkresů v kombinaci se 3 D daty. Před začátkem výroby nástroje společně se zákazníkem prověřujeme veškeré technické podklady, zda jsou v pořádku odformovací úkosy, je optimálně umístěn vtok, jak probíhá dělící rovina i jak můžeme vyjmout díl z nástroje. Paralelně se začíná konstruovat nástroj s dodanými daty od zákazníka kompletně ve 3D.

Pro výrobu části nástroje, tvarových vložek a bočních vedení jsou převzaty dodané 3D údaje. Tím jsou přesně vytvořeny dráhy obrábění, dráhy pojezdu elektroerozivního stroje a obrysy grafitových elektrod pro hloubení. Toto vše je precizně a efektivně provedeno na strojích a pomocí 3D dat je také zajištěna vysoká kvalita výroby.

Naši zkušení zaměstnanci pracují s moderními stroji a výkonným programovým vybavením. Stále investujeme a udržujeme naše strojní vybavení na nejmodernější úrovni a zajištujeme školení pro naše zaměstnance. Naši konstruktéři dimenzují díly k nástrojům a vybírají odpovídající materiály. To je nutná a nepostradatelná základna pro dobrý konečný výrobek.
 

Naše nástrojárny.
Výkonové spektrum
Nástroje pro precizní výlisky technicky náročných dílů
Nástroje pro termoplastické vypěňování (TSG)
Nástroje pro materiály s teplotou nástroje do 200 °C
Velké nástroje do hmotnosti 10 t a upínací plochou od 3 000 × 2 000 mm
Low-Cost-nástroje z vysoce pevnostních slitin hliníku
Rapid-Tooling s vysokorychlostním obráběním (HSC)