Spritzgussteile aus Kunststoff mit Lebensmittelkontakt

Spotřební předměty z plastů. Plastové díly pro kontakt s potravinami.

Je jedno zda se jedná o funkční součást strojů v pekárenském nebo masném průmyslu, nebo nádobu průmyslového kávovaru, či součást automatu na šlehačku, – Technické díly z plastů musí odpovídat přísným pravidlům pro kontakt s potravinami.

LPM má v oblasti plastových dílů pro styk s potravinami rozsáhlé know-how na základě mnoha realizovaných projektů. Také pro Váš případ použití Vám pomůžeme s výběrem vhodného materiálu.

Doporučení plastů podle BfR
Spolkového institutu pro hodnocení rizik.
  Značka Doporučení1) Doporučení2)
  DIN 7728 BfR FDA CFR Title 21 Part 177

Konstrukční materiály

Polyamid 6, natur PA 6 X 1500
Polyamid 66, natur PA 66
Polyamid 12, natur PA 12
Polyamid 6 Guss, natur PA 6 G210
Polyacetal, natur POM XXXIII 2470
Polyetylenterephthalat, natur PET XVII 1630

Standartní materiály

Polyetylen velmi vysokomolekulární, natur PE-UHMW III
Polyetylen vysokomolekulární, natur PE-HMW
Polypropylen, natur PP VII

Ostatní polymery

Polycarbonat, natur PC XI 1580

 
 
1) = 
Materiál svým složením odpovídá uvedeným BfR-doporučením. Je tedy určen pro výrobu předmětů spotřeby v potravinářství ve smyslu  zákona §5 odst. 1. Způsobilost předmětu spotřeby před použitím je nutno uživatelem přezkoušet na vlastní odpovědnost. Aktuální verze doporučení naleznete na internetové stránce BFR.Je třeba zdůraznit, že předměty spotřeby v potravinářství nesmí ovlivňovat potraviny zápachem nebo příchutí.
 
2) = 
Materiál svým složením odpovídá uvedeným FDA-doporučením. Doporučujeme vám se na naši internetové stránce FDA seznámit s doporučeními a jejich použitelnost ve vašem konkrétním případě zkontrolovat. Použitelnost spotřebního zboží musí být zkontrolována uživatelem na jeho vlastní odpovědnost.